Jesteśmy by działać

Jesteśmy by działać…..

Zewsząd słychać o potrzebie rozmawiania, i owszem należy rozmawiać, ale tylko wówczas jeżeli coś z tego wynika. Na pewno nie są potrzebne nikomu ustalenia ani zapewnienia, to tylko mydlenie oczu przez osoby nie umiejące rozwiązywać problemów. Trzeba tak działać by były tego efekty i nie czekaj na ocenę historii bo to nie pomoże ani dziś ani jutro.

Jeśli jesteś geodetą i nie należysz do żadnego lokalnego stowarzyszenia, a leży Ci na sercu to co robisz to wstąp do jakiegokolwiek stowarzyszenia krajowego:  sgp, ptg, gig, tacy jak My nie mają „przebicia”. Sam bym wolał jedno, konsolidujące środowisko, ale to zależy od tego czy rząd będzie chciał byśmy wzięli część odpowiedzialności za geodezję (Polskę też), jak na razie nie chce i propozycje połączenia  na wzór architektów czy budowlańców są bezowocne, może dlatego że tam też stworzono twardy układ : zbiurokratyzowany i rozbudowany do przesady.

Dziś, tak jak za Jaruzelskiego i Wałęsy, siłą mogącą zmienić prawo jest bezradny Sejm zaplątany w ciągłe nowelizacje rozwalające ustrój od środka, a kolejne rządy szukają rozwiązań w zależności od poglądów politycznych a nie do sprawnego zarządzania państwem. Staczamy się….

About Bogumił Szyda

uprawniony od 1995r., do innych rzeczy dużo wcześniej ;)
Wpis należy do kategorii: Aktualności. Bezpośredni link.

Dodaj komentarz