KGP2 Zakończone

Będąc uczestnikiem tego kongresu (wcześniejszego również) zauważyłem że jest wola zmian tak w środowisku wykonawstwa geodetów jak i administracji rządowej (samorząd nie ma spójnego zdania w związku z dużym rozproszeniem). I tak chcemy likwidacji licencji które wprowadziła administracja a teraz drukuje tony papieru, chcemy likwidacji sprawozdań, które są jedynie syntetyczną pochodną innych dokumentów itd.

Potwierdziło się że nowym GGK zostanie dr inż. Waldemar Izdebski Prezes Zarządu firmy GeoSystem Sp. z o.o. oraz pracownik Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskie.

Tutaj, w imieniu SGG, krótkie życzenia spełnienia się w nowej roli ku zadowoleniu wszystkich działających na rzecz usprawnienia działań wykonawstwa i administracji.   Bogumił Szyda

PS. Moim zdaniem jest to dobra osoba do „odchudzenia rozbuchanej buchalterii” w naszym zawodzie. Tak w programach informatycznych jak i innych procedurach geodezyjnych w szeroko rozumianym pojęciu. Trochę powiązanie z biznesem będzie mu ciążyło, ale kro czytał przynajmniej publikację (poniżej link z strony autora) to (mam nadzieję że) stwierdzi że jest to człowiek pragnący uproszczenia procedur a nie ich uszczegółowienia i komplikacji jak to miało miejsce dotychczas.

Dobre praktyki udziału gmin i powiatów w tworzeniu infrastruktury danych przestrzennych w Polsce (Wydanie drugie rozszerzone)

 

Pozostałe nowinki i niusy na najbliższym zebraniu.

About Bogumił Szyda

uprawniony od 1995r., do innych rzeczy dużo wcześniej ;)
Wpis należy do kategorii: Aktualności. Bezpośredni link.

Dodaj komentarz